Skip to content

Kenniscentrum HB – Uitwisselingsbijeenkomst samenwerkingsverbanden: Dubbel bijzonder

Ben je lid van een werkgroep (hoog)begaafdheid binnen een samenwerkingsverband en wil je graag leren van hoe dingen in ander samenwerkingsverband zijn geregeld? Dan is dit je kans!

Het landelijk Kenniscentrum Hoogbegaafdheid (KCHB) organiseert ook dit schooljaar uitwisselingsbijeenkomsten onder de titel ‘Gluren bij de buren’. Elke uitwisselingssessie heeft een eigen thema. De thema’s sluiten aan bij de onderwerpen die samenwerkingsverbanden – al dan niet vanuit subsidiegelden – bij de kop pakken om het onderwijs aan begaafde leerlingen passender te maken.
Tijdens deze sterk interactieve bijeenkomsten is het nadrukkelijk de bedoeling dat je jouw ervaringen gaat delen. Het gaat zowel om successen als om vragen die jullie eigen projecten op inhoud en op organisatievorm oproepen. Het gaat dus echt om leren mét en van elkaar, het is dus zowel ‘halen als brengen’.

Over deze bijeenkomst

Op 15 april 2026 is het thema “Dubbelbijzonder”

De dubbel bijzondere leerling, begaafd en een bijkomende problematiek. Hoe zorg je ervoor dat er voor deze leerling tegemoet gekomen wordt aan de begaafdheid en ook ondersteund wordt in de belemmering? Welke initiatieven zijn er voor deze leerling en hoe kunnen we van elkaar leren? Hoe laat je gelijkgestemden elkaar ontmoeten en welk aanbod is passend? Welke plek nemen deze leerlingen in binnen inclusief onderwijs?

Voorzitter van deze bijeenkomst is Jeanneke Leijten.

Meer informatie en aanmelden

Kijk hier…